Aktuality

Povedený výstavní víkend Hrubých luk 

Kluci se předvedli oba parádně. Diego jde úspěšně za dokončením Slovenského šampiona krásy, potřebuje poslední CAC z další sezóny, Damián v necelých 28 měsících splnil podmínky Grand šampiona Slovenska!!!
Naprosto super víkend, který byl završením výstavní sezóny ve které oba uspěli i na "velké" Evropské výstavě.
Damiána ještě jedna výstava čeká, ale rekapitulaci naší výstavní sezöny stihnu snad dříve. 
Říjen byl pro něho naprosto hektický. Stal se chovným psem, získal BOS na polské výstavě a teď i na hojně obsazené výstavě na Slovensku.

Děkujeme moc za podporu, nebudu jmenovat abych na někoho nezapoměla , ale největší dík patří Karince za jeho předvádění. Tu jmenovat prostě musím.

27.10.2019
rozhodčí: Redman Dawn (AU)

Diego de Conte Z Hrubých luk - tř.otevřená (3/3)
Výborný1 CAC

Jch. Ch. EWJ 2018 Damian di Capo Z Hrubých luk - tř. šampionů (3/3)
Výborný1 CAC, CACIB, Cruft's Qualification 2020, BOS


26.10.2019
rozhodčí: Bojan Matakovič (HU)

Diego de Conte Z Hrubých luk - tř.otevřená (2/2)
Výborný2 r.CAC

Jch. Ch. EWJ 2018 Damian di Capo Z Hrubých luk - tř. šampionů (3/3)
Výborný1 CAC, r.CACIB

25.10.2019
rozhodčí: Hana Ahrens (A)

Jch. Ch. EWJ 2018 Damian di Capo Z Hrubých luk - tř. šampionů (2/2)
Výborný1 CAC

rozhodčí: Hans Boelaars (NL)

Psi třída šampionů
JCH, Ch, EWJ 2018 Damian di Capo Z Hrubých luk 
Výborný1 CAC, Nejlepší dospělý pes , Best of Opposite Sex

Feny třída šampionů
Jch, Ch Colette Fifi Z Hrubých luk
Výborná 1

Byl to náročný víkend, ale stálo to za to. Damíkovi se podařil další titul, Fifince bohužel unikl (to tak bývá když chybí poslední), řekla bych že panu rozhodčímu se líbili spíše mohutnější typy než je Fifča, popis se nepsal a anglicky neumím, jen jsem u ní rozuměla very, very happy. Brácha Cáďa si tentokrát odnesl VD, ale bohužel nevíme k tomu nic víc. Tak snad příště.
A protože jsme byli celá banda tak moc gratulujeme Ebince a Dáše k famóznímu úspěchu (i když nás porazily).

V průběhu podzimu jsme podstoupili s Damiánem veškerá potřebná..a některá i nadstandardní zdravotní vyšetření a s radostí můžeme oznámit, že Damián je zdravý pes po všech stránkách. Je HDA, ED0 i OCD free.
5.10. 2019 jsme v Drahoníně podstoupili bonitaci a Damián se tak oficiálně stává chovným psem a je k dispozici ke krytí pro vybrané chovné feny.

Bonitace: A/ 3a 4a 10a 11a 19a 29e 41g/5
Výška: 61 cm
Délka: 66 cm
Obvod Hrudníku:76 cm
Hloubka hrudníku: 27,5 cm
Obvod nadprstí: 14 cm

V případě zájmu o krytí nás můžete kontaktovat

 

rozhodčí: Miroslav Václavík 

Jch, EWJ 2018, Ch Damian di Capo Z Hrubých luk - tř. šampionů
Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

rozhodčí: Lenka Frnčová (CZ)

Carda Lasko Z Hrubých luk - tř. otevřená
Výborný 1, VT
Jch, Ch, EWJ 2018 Damian di Capo Z Hrubých luk - tř. vítězů
Výborný 1, VT, Kr. V

Feny
Jch, Ch Colette Fifi Z Hrubých luk - tř. vítězů
Výborná 1, VT
VCh Aireen Agnes Clair de Lune - tř. veteránů
Výborná 1, VTV

rozhodčí p. Malgorzata Wieremijeczyk Wierchovska (Pl)

Diego de Conte Z Hrubých luk - tř. otevřená (3/4) 
Výborný 2 ResCAC (=plný CAC)

majitelka: Michaela Vejrostová

Této výstavy se zúčastnil je damiánův bráška Diego a určitě se neztratil. Splnil poslední potřebný CAC na Českého šampiona z letošního roku, takže mu chybí jen poslední z další sezony. Takže kluci příští sezónu opět někde vyrazíme.

Moc moc Míše i Didínkovi gratulujeme i když jsme drželi pěsti a tlapičky jen na dálku.


rozhodčí: Petru Muntean (RO)

JCh. Damian Di Capo Z Hrubých luk - tř. mladých (9/9)
Výborný1, JCAC, EVROPSKÝ VÍTĚZ MLADÝCH 2018, Junior BOB a RES Junior BIG !!!

rozhodčí: Petr Řehánek (ČR) 

psi - třída dorostu (1/1): 
Damian di Capo Z Hrubých luk - Velmi nadějný 1 ( handler Monika Mahelová)

posudek: 6 měsíční pes odpovídá věku, hlava ve vývoji, nůžkový skus, tmavě hnědé oči, uši správně nasazeny, hrudník odpovídající věku, volnější hřbetní linie, ocas správně nasazen, úhlení končetin vpořádku, lehce slité zbarvení, temperamentní pohyb 

psi - třída vítězů (3/3):
Barnabasch Vinc Z Hrubých luk - Výborný 2 ResCAC (handler Karin Štibravá)

posudek: 4 letý pes, správného rámce, ušlechtilá hlava, nůžkový skus, tmavohnědé oči, uši správně nasazené, výborná krční linie, rovná hřbetní linie, ocas správně nasazen, úhlení končetin vpořádku, pravidelný pohyb

Barnabáš splnil podmínky pro udělení titulu Šampion ČR 

feny - mezitřída (3/1):
Colette Fifi Z Hrubých luk - Výborná 1 CAC (handler Karin Štibravá)

posudek: 21 měsíční fena správného rámce, ušlechtilá hlava, nůžkový skus, tmavé oči, uši správně nasazené, výborná krční linie, prostorný hrudník, rovná hřbetní linie, ocas správně nasazen, úhlení končetin vpořádku, pravidelný pohyb

Fifinka splnila podmínky pro udělení titulu Junior Šampion ČR

 

Pokud by se celý rok vyvíjel tak jako naše první letošní výstava tak by to bylo naprosto báječné, ale stojím nohama na zemi a vím, že každý den není posvícení. 
Cesta na kterou jsme vyrazili až v sobotu ráno byla úplně v pohodě, naštěstí se nepotvrdily předpovědi meteorologů o mrazech , ale vláčení všech potřebných krámů na výstaviště se třemi psy mne docela udolalo. Damián nastupoval jako první dalmatin, v hale již byl několikrát, ale tady to bylo hodně nacpané na sobě a tak nebyl tolik v klidu jako jindy. Běhání za mne bych řekla střídavě oblačno, umí už i líp, ale pan rozhodčí ho hodně chválil že je šikovný. Krásně ukázal zuby, nechal na sebe bez problému sahat, na rozhodčího se nesápal stylem "pojď si hrát", a tak postoupil do závěrečných soutěží. Tam se předvedl s Karinkou, předtím trochu potrénovali v prázdném kruhu, běhal lépe než ráno, pěkně stál, nastoupilo více jak 40 dorostenců a dál se neprobojoval.

Barnabáš se poprvé v Čechách představil ve třídě vítězů, s Kájou pěkně spolupracuje, a oba měli radost z dokončeného šampionátu. Fifinka běhala také s Karinkou, bohužel další dvě nahlášené feny nedorazily, dle výsledků v jiných třídách kde byla dána VD a nebyl dán titul, získané ocenění V1 a titul CAC nebyl automatický. Holky šly spolu ještě i o Národního vítěze, ale tam již neuspěly. Titul získala fena ze třídy šampionů. Fifi splnila podmínky pro JCH ČR a tak radost z dnešní výpravy se ještě vystupňovala.

Tentokráte jsme byli přihlášení i do závěrečných soutěží do chovatelských skupin. Pomohla nám Nikol Pisoňová, která pěkně předvedla Fifinku. Konkurence byla velká, 14 přihlášených CHS. Na stupně vítězů jsme se neprobojovali, ale to nám náladu zazit nemohlo.

Ještě jednou moc děkuji Káje, že nám ze Slovenska dorazila, Nikče za pomoc a všem kamarádům za příjemně strávený den.


Březost potvrzena

RODOKMEN vrhu

Jde o poslední vrh naší Airy.  Velmi zajímavé krevní spojení na holandskou chovatelskou stanici OF DALBURY'S CLAN ( nyní Dalmacademi's) . První 4 generace v rodokmenu jsou nepříbuzné. S Woodym i jeho majitelkou Monikou se známe osobně. Woody je nekonfliktní, přátelský pes, velmi úspěšný na výstavách. Případní zájemci o štěně nás mohou kontaktovat. 

rozhodčí : Lenka Frnčová

psi - třída mladých :  
Barnabasch Vinc Z Hrubých luk -  V1, Vítěz třídy mladých 

posudek: 17 měsíční pes, správné proporce, hlava ve vývinu, správná barva oka, nůžkový skus, pěkný krk, správně dlouhý hřbet,  klenutější bedra, hluboký prostorný hrudník, korektně úhlený, slušný pohyb, mnoho temperamentu, správná srst 

psi - třída otevřená:
Edmond Eramoon Tečkovaný přítel - V1, Vítěz třídy otevřené, Krajský vítěz 

posudek: 4 letý pes, správná velikost, pěkná samčí hlava, správná barva oka, nůžkový skus, výborný krk, pevný hřbet, hluboký hrudník, velmi dobré úhlení, hrudník, výborné pánevní končetiny, pěkný pohyb, správná srst 

feny - třída otevřená:
Aireen Agnes Clair de Lune - V2 

posudek: 5 letá fena, jemnější hlava, tmavé oko, nůžkový skus, klenutý krk, pevný hřbet, hluboký hrudník, velmi dobré úhlení, méně vydatný pohyb, správná srst a tečky 

A něco k výstavě:
Tentokrát bylo zastoupení dalmatinů na krajskou výstavu docela početné, bylo nás dokonce 8, rozloženi pěkně do tříd, jen feny byly tři v otevřené třídě. Vzhledem k tomu, že se celkově zúčastnilo dost psů a musel být přidán ještě jeden kruh, nebylo moc prostoru pro běhání. Ani mi to moc nevadilo, protože dnes jsem si to běhání opravdu užila. Nejprve se všemi třemi v kruhu a pak ještě soutěže a finálovky.
Po dohodě s Lenkou Mrázkovou s námi byla i Natálka a aktivně se zúčastnila jako nejmladší, běhala s Bertíkem v soutěži dítě a pes a to hned dvakrát. Nejprve ve výběru a pak odpoledne ještě ve finálových soutěžích, kam postoupili v této kategorii všichni. Museli jsme ji trochu jistit, protože i když je Bertík kliďas tak má sílu a Naty holt někdy musí spíše za ním. Posuzoval pan Frnčo, své jméno mu řekla hezky, ale když se ptal na jméno psa tak šeptala. Povídal, že by pro ni byl lepší krysařík, ale to by asi neprošlo, dalmatiny má všude a s naším Barnabášem jsou obrovští kámoši.
Protože byli všichni naši puntíci, tak jsem přihlásila Airu a Edíka i do párů, na bedně jsme se ale neumístili. Děkuji za pomoc Jáře Janouchové, která si vzala na vodítko Airinku. Po párech šly skupiny, tu my zatím do kupy nedáme ale Katka svou Danarny ano a tak jsem šla vypomoci s Grejsinkou. Stála pěkně, ale udržet ji na běhání když měla paničku před sebou byl docela masakr. No a pak mladí a finále s Edíkem. Počítala jsem, že v kruhu jsem byla devětkrát a tak bych se asi neměla divit, že jsem pěkně utahaná. A po návratu domů všichni padli a spí.

Stránky